Miura

Sanayi Endüstrileri Neden Miura Kazanları Seçiyor

buhar-kazanı-bakımı

Buhar, Sanayi Devrimi’nden günümüze kadar endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Hem ısı sağlaması hem de basınçlı yani güç yaratması nedeniyle kullanılan buharın elde edilebilmesi için buhar kazanlarından yararlanılmaktadır. Teknik dünyada yaşanan gelişmeler, buhar kazanlarının her geçen yıl daha işlevsel özellikler ile donatılmasını ve daha kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Günümüzde, buhar kazanlarına duyulan talebin artmasına paralel olarak; buhar kazanı imal eden firmaların sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Ancak bu noktada her firmanın aynı kalitede kazan imal ettiğinden söz edebilmek mümkün değildir. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanılacak olan buhar kazanlarının, deneyimli ve bilinirliği yüksek markalar tarafından imal edilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Buhar kazanı üretiminde küresel bir üne sahip olan Miura, bu noktada endüstri kuruluşlarının vazgeçilmez markalarından biridir. Miura kazanları sahip oldukları işlevsel özelliklerinden dolayı, dünyanın gelişmiş ülkelerinin önemli bir kısmında tercih edilmektedir. 

Tasarım

Miura kazanları endüstriyel alanlarda her şeyden önce tasarımlarından dolayı tercih edilmektedir. Tek bir büyük kazandan oluşan geleneksel buhar kazanı sistemleri, daha fazla yer kaplamalarından dolayı yeteri kadar ergonomik değildi. Miura tarafından imal edilen buhar kazanları ise modüler bir tasarıma sahiptir. Birden fazla küçük kazanın bir arada kurulmasından meydana gelen bu kazanlar, daha az yer kaplamaktadır. Ayrıca gereksinim duyulması halinde sisteme yeni kazanlar eklenerek kapasite artırımı da yapılabilmektedir. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları İşinizi Nasıl Daha Verimli Hale Getirir

Bütçe ve Enerji Tasarrufu

Miura buhar kazanları bütçeden ve enerjiden sağlamış oldukları tasarruftan dolayı da ön planda tutulmaktadır. Geleneksel buhar kazanlarında ısıtılması gereken su miktarı fazla olduğu için, ilk buhar üretim süresi daha uzundur. Bu durum da daha fazla yakıt tüketilmesine ve doğal olarak işletme giderlerinin artış göstermesine yol açmaktadır. Miura tarafından imal edilen modüler kazan sistemleri ise parçalı olduklarından dolayı daha az miktarda su ile çalışmaktadır. Böylelikle gereksinim duyulan buhar kısa süre içerisinde üretilebilmekte ve ilk buharı elde etmek için harcanan yakıt miktarı minimum düzeyde kalkmaktadır.

miura-buhar-kazanları

Üstelik Miura kazanları enerji tasarrufu sağlayacak şekilde imal edildiklerinden dolayı, daha az yakıt kullanarak daha fazla buhar üretebilmektedir. Bu yönüyle çevreci bir teknoloji de olan Miura buhar kazanları, çevreye daha az karbon salınımı yapmasından dolayı da bu özelliğini pekiştirmektedir. Ayrıca Miura buhar kazanları, gereksinim duyulan miktarda buhar üretimine olanak tanıdıkları için, daha büyük kapasiteli kazanlara gereğinden fazla ödeme yapılmasının da önünü kesmektedir. Geleneksel kazanlarda başka seçenek olmadığı için, işletme gereksiniminden daha büyük kazanlar satın alınarak kullanılmaktaydı. Oysa Miura’nın modüler sistemi, parçalar halinde istenilen kapasiteye erişebilmektedir. 

Kazan Bakım Servisi

Miura kazanları endüstriyel alanlarda kullanışlı kılan bir diğer özelliği de bakımlarının kolay olmasıdır. Geleneksel kazanlarda, kazanın bakımına dair pek çok şey insanlar tarafından kontrol edilmek durumundayken; Miura’nın geliştirmiş olduğu modüler sistemde insan gücüne duyulan gereksinim minimum düzeydedir. Otomasyon sistemleri ile donatılmış olan Miura kazanları bu sayede her türlü bakım ve onarım gereksiniminin kolayca takip edilebilmesini sağlamaktadır. Üstelik modüler kazan sistemleri parçalı olduğundan dolayı, hiçbir zaman üretime ara verilmek durumunda da kalınmamaktadır.

Geleneksel sistemlerde genellikle kazan bakıma alındığı zaman, alternatif bir kazan olmadığından dolayı üretim kesintiye uğramaktadır. Modüler sistemde ise birden fazla kazan olduğu için, bunlardan biri bakıma alınırken; diğeri ya da diğerleri ile üretime devam edilebilmektedir. Bu kazanların bakımlarının düzenli şekilde yapılması ile uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilmelerine olanak tanımaktadır. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Doğru Buhar Kazanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler