Miura

Miura Ücretsiz Servisleri

buhar-kazanı

İlk olarak Sanayi Devrimi ile birlikte endüstriyel alanlarda kullanılmaya başlayan buhar kazanları, sahip oldukları avantajlar ve sağladıkları yararlar nedeniyle günümüzde de yaygın olarak kullanılıyor. Kazan teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak sürekli daha gelişmiş özellikler ile donatılan bu ürünler, günümüzde endüstrinin bel kemiklerinden biri olarak kabul ediliyor. Buhar kazanlarına duyulan talebin artması, bu noktada üretim yapan firmaların sayısındaki artışın da temel nedeni. Günümüzde buhar kazanı imal eden çok sayıda firma mevcut.

1959 yılında Japonya’da kurulan ve üstün Japon mühendisliği sayesinde kısa sürede Japon pazarının yanı sıra çok sayıda ülkeye yayılmayı başaran Miura, bu firmalar arasında ayrıcalıklı bir yere sahip. Özellikle geliştirmiş olduğu buhar kazanı cihazları ile endüstri dünyasının aranan markalarından biri haline gelmiştir. Miura kazan üretimi ve satışının yanı sıra hem müşterilerine hem de potansiyel müşterilerine ücretsiz bazı hizmetler sağlar. Bu durum, Miura’dan hizmet almak isteyen firmalar için büyük bir avantaj olarak kabul edilir. Üstelik Miura’nın satış öncesinde ve satış sonrasında sağlamış olduğu hizmetler de onun standartların üzerinde bir firma olarak kabul edilmesinin nedenlerindendir. 

buhar-kazanı

Kazan Performans Simülasyonu

Simülasyonlar, henüz gerçekleşmemiş olan bir durumun gerçekleşmesi halinde ortaya çıkabilecek etkileri görebilmek adına yapılan sanal uygulamalar olarak tanımlanabilir. Günümüzde simülasyon teknolojilerinin de gelişmesiyle birlikte, pek çok alanda bu yönteme başvurulduğu söylenebilir. Miura buhar kazanı almak isteyen müşterileri için ücretsiz olarak kazan performans simülasyonu sağlıyor. Henüz kazan almamış olan ve alması durumunda nasıl bir performans elde edeceğini merak eden müşteri adayları için bu uygulama büyük bir avantaj sağlar. Buhar kazanı için yatırım yapmadan önce elde edeceği sonucu görebilen firmalar, bu sayede gönül rahatlığı ile Miura kazan sistemlerini kullanabilirler. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları İşinizi Nasıl Daha Verimli Hale Getirir

Su Analizi 

Söz konusu buhar kazanı olduğu zaman, su analizi hayati bir önem taşır. Buhar kazanlarının çalışmalarını sürdürebilmeleri için besleme suyuna gereksinim duyulur. Ancak kazanlar için her suyun aynı derecede kullanışlı olduğunu söyleyebilmek mümkün değil. İçerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum nedeniyle sert su olarak adlandırılan sular, buhar kazanlarının zarar görmesine yol açar. Kazanın iç yüzeyinde kireç tabakası oluşmasına ve kazan tesisatının tamamen tıkanmasına neden olabilen sert sular, buhar kazanlarının en büyük düşmanları arasında yer alır. Ancak yapılacak basit su analizi ile suların sertlik derecesi belirlenebilir.

su-analizi

Sert sular, tamamen kullanılamaz sular değildir. Çeşitli yumuşatma işlemlerinden geçirildikten sonra kazanlarda güvenle kullanılabilirler. Miura bu noktada müşterilerine ücretsiz su analizi sunarak, mevcut su kaynağının buhar kazanları için uygun olup olmadığını anlamalarına yardımcı olur. Yine Miura tarafından imal edilen ve sert suların kolay bir şekilde yumuşatılmasını sağlayan su şartlandırma kimyasalları ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları Neden Geleneksel Alev Borulu Kazanlardan Daha Verimlidir?

Verimlilik Etüdü 

Verimlilik, küreselleşmenin etkilerinin giderek daha belirgin hale geldiği ve endüstriyel alanlarda rekabetin üst düzeylere ulaştığı günümüz dünyasında en önemli kavramlardan biri. İşletme giderleri arasında önemli bir yere sahip olan buhar kazanlarının verimliliği de üzerinde durulan hususlar arasında. Ancak çoğu zaman buhar kazanı alınıp kullanılıncaya kadar verimliliğine dair net bir sonuç elde edebilmek olanaksız. Her ne kadar farklı kazan modellerinin üzerinde verimliliklerine dair ibareler yer alsa da bunlar kesin bir sonuç ifade etmez. Miura buhar kazanı firması ise satışını yaptığı buhar kazanları için ücretsiz olarak verimlilik etüdü sağlar. Tamamen bilimsel verilere dayanarak yapılan bu etüt sayesinde buhar kazanının verimliliğine dair verilere kolayca ulaşılabilir.