Miura

Miura Grup ve Miura Buhar Kazanları

buhar-kazanı

Sanayi Devrimi’nin başlamasında etkili olan ve o günden itibaren de faydaları nedeniyle kullanılmaya devam edilen buhar kazanları, günümüzde de oldukça yaygın. Kazan teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte sürekli daha yeni modelleri ortaya çıkan buhar kazanlarının üretimi konusunda söz sahibi olan pek çok marka mevcut. Miura Grup da bu markalardan biri. Buhar kazanı ve buhar kazanlarında kullanılan farklı ürünleri bir arada müşterilerine sunan Miura, bu alanda küresel bir marka. 

Miura Grup Kimdir?

1927 yılında Japonya’da faaliyete başlayan Miura, sıcak su kazanları ile buhar kazanlarının üretimine kendini adamış köklü bir marka. 1959’da Z Boiler’ın geliştirilmesiyle birlikte modüler buhar kazanı üretimine başlayan Miura Grup kullandığı yenilikçi teknoloji ile kısa sürede Japon pazarının yüzde 60’ına hâkim olmayı başardı. Sonrasında başarılı bir şekilde yurt dışına açılan firma; Kanada, ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve Hollanda gibi ülkelerde de söz sahibi firmalar arasında. Ayrıca Miura Grup 2015 yılından itibaren Türkiye’de de faaliyette ve bu pazarda da önemli bir konuma ulaşabilme hedefi var. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Ücretsiz Servisleri

miura-grup

Miura Türkiye ve Ürünleri

Türkiye pazarında her geçen gün daha etkin bir şekilde varlığını gösteren Miura, burada geniş bir ürün yelpazesine sahip. Miura’nın Türkiye’de sunduğu ürünler şu şekilde sıralanabilir:

  • Modüler Buhar Kazanları: Geleneksel tek parçadan oluşan büyük buhar kazanlarının aksine, parçalı olarak kurulabilen modüler kazanlar, en yüksek verimlilikle buhar üretebilmeyi mümkün kılar. 
  • Kazan Kimyasalları: Buhar kazanlarının besleme sularının sert nitelikte olması, yani normalden daha fazla kalsiyum ve magnezyum barındırması, kazanlarda kireç tabakası oluşumuna yol açar. Bu da verim kaybına ve kazanların kullanım ömürlerinin azalmasına zemin hazırlar. Miura Grup tarafından imal edilen kazan kimyasalları sayesinde, besleme sularının daima yumuşak kalması sağlanır ve kazan korunur. 
  • Kolorimetrik Cihazlar: Kazan besleme sularının ne denli sert olduğu ve ne ölçüde yumuşatılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilmek, düzenli ölçümlerle belirlenir. Geleneksel buhar kazanlarında el ile yapılan bu ölçümler, sağlıklı olmadıkları gibi aynı zamanda sürekli insana ihtiyaç duyulmasına neden olur. Miura’nın imal etmiş olduğu kolorimetrik cihazlar ile otomatik ve planlı bir şekilde kolorimetrik ölçümler yapılabilir. 

Miura Buhar Kazanları Avantajları

Miura Grup kalitesiyle üretilen modüler buhar kazanları, geleneksel buhar kazanlarına kıyasla çeşitli avantajlar barındırır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kapasite üstünde buhar üretimi yaparak maliyetlerin artmasını engeller. İstenilen kapasitede kurulum yapılır ve bu doğrultuda buhar üretilir. 
  • Daha düşük kapasiteli kazanlardan oluşan bu sistemde, ilk buhar üretimi 1 dakika gibi kısa bir sürede sağlanır.
  • Kazanın yanı sıra, tamamlayıcı kazan ekipmanlarının da garantisi verilir. 
  • Çevre dostu yenilikçi bir teknoloji kullanıldığı için, çevreye zarar vermez. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanı Avantajları