Miura

Miura Çoklu Kurulum Kazan Teknolojisi Nasıl Çalışır?

miura-coklu-kazan

Geleneksel buhar kazanları, tek parçadan oluşmaları nedeniyle kullanım alanlarında pek çok dezavantaja neden oluyordu. 1927 yılında faaliyete başlayan ve o günden beri teknolojisini sürekli olarak geliştiren Miura, çoklu kurulum modüler kazan sistemleriyle bu dezavantajların pek çoğunu devre dışı bıraktı. Miura çoklu kurulum kazan sistemleri, temelde tek bir büyük kazan yerine, birden çok küçük kazandan oluşur. Kazanlar tek tek devreye alınabilecekleri gibi, sistem bütün olarak da çalıştırılabilir. Böylelikle farklı kapasitelerde buhar üretimi yapılabilir, tek bir kazanın kapasitesine duyulan bağlılık ortadan kalkar. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Çoklu Kurulum Kazan Teknolojisi Nedir?

Miura Buhar Kazanları Kaç Kilo?

Miura tarafından imal edilen buhar kazanlarının farklı türleri mevcut. Değişik alanlarda, değişen ihtiyaçları karşılamak için üretilen bu kazanların ağırlıkları da birbirinden farklı. En yüksek kapasiteye sahip olan SQ-3000ZEG buhar kazanı, 3300 kg ağırlığında. Onun bir düşük kapasitelisi olarak üretilen SQ-2000ZEG modeli, 2184 kg ağırlığa sahip. Üçüncü kazan türü olan SQ-1500HSG de aynı şekilde 2184 kg ağırlığında. Buhar ihtiyacının daha düşük olduğu alanlar için geliştirilen ve Miura’nın en küçük buhar kazanı olarak kabul edilen SQ-1000ZEG modeli ise 1620 kg ağırlığa sahip. 

miura-çoklu-kurulum

Çoklu Kurulum Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Miura çoklu kurulum kazan sistemleri, sahip olduğu avantajlar nedeniyle son yıllarda giderek daha fazla alanda tercih ediliyor. Bu sistemin sağladığı avantajlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Çoklu kurulum kazan sistemleri, ihtiyaç doğrultusunda buhar üretimi yapabilmeye olanak tanır. Tek parçadan oluşan geleneksel buhar kazanlarında, kazan kapasitesinin yüksek; ihtiyacın düşük olması halinde fazladan buhar üretimi maliyet artıran bir durumdu. Miura çoklu kurulum kazan sistemleri, farklı kapasitelere sahip birden fazla kazanın bir araya getirilmesiyle kuruldukları için, tam ihtiyaca göre üretim yapılabilir. Üstelik ilerleyen dönemlerde kapasite artışına ihtiyaç duyulması halinde, yine küçük kazanlar eklenerek bu sağlanabilir. 
  • Çoklu kurulum kazan sistemlerinde kullanılan düşük kapasiteli kazanlar, ilk buhar elde etme süresini azaltır. Miura çoklu kurulum kazan sistemleri, 1 dakika gibi kısa bir sürede ilk buhar üretimini yapar. 
  • Çoklu kurulum kazan sistemleri hem buhar üretim maliyetinin azalmasına hem de ilk yatırım tutarının düşmesine olanak tanır. Geleneksel tek parçalı kazanlarda görülen yüksek maliyet, çoklu kurulum kazanlarda söz konusu olmaz. 
  • Miura tarafından imal edilen çoklu kurulum kazanlar, geleneksel kazanlara kıyasla daha az yer kaplar. Bu yüzden de küçük alanlarda bile buhar üretimi yapılabilir. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Ücretsiz Servisleri

Miura Çoklu Kurulum Kazan Çeşitleri

Miura çoklu modüler kazan sistemleri, farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek adına çeşitlendirilmiş bir yapıda. Bu doğrultuda dört farklı kazan tipinden söz edebilmek mümkün:

-SQ-3000ZEG: 3000 kg/h

-SQ-2000ZEG: 2000 kg/h

-SQ-1500HSG: 1500 kg/h

-SQ-1000ZEG: 1000 kg/h

Her dört kazan türünde de maksimum basınç miktarı 10 bara ulaşır. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanlarımıza Göz Atın