Miura

Miura Buharlı Kazan

miura-grup-ürünleri

Buhar kazanları, içerisinde bulunan yakıtın yakılarak suyu ısıtması ve bu sudan basınç ya da sıcak su elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. İnsanlar tarafından Sanayi Devrimi’nden beri kullanılan buhar kazanları, günümüzde teknolojinin gelişimine paralel olarak daha kullanışlı hale gelmiştir. Hem çevre dostu olmaları hem de aynı işlevi yerine getiren diğer sistemlere göre daha düşük maliyetli olmaları dolayısıyla giderek yaygın hale gelen buharlı kazan ürünleri, günümüzde çok sayıda marka tarafından imal edilmektedir. Ancak imal edilen her buhar kazanının aynı kalitede ve işlevsellikte olduğundan söz etmek mümkün değildir. Bu yüzden de buhar kazanı seçiminde, kalite ve markanın ön planda tutulması önem arz etmektedir. 

Miura, buharlı kazan üretimi konusunda dünya çapında bilinen markalar arasında yer almaktadır. İlk olarak 1927 yılında faaliyetine başlayan Miura, o tarihten itibaren farklı kazan türlerinin üretimini yapmaktadır. Faaliyetlerine Japonya’da başlayan ve günümüzde Japon pazarının yüzde 60’lık kısmını elinde tutan Miura; bu ülkenin yanı sıra Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, Çin, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve Hollanda gibi ülkelerde de buharlı kazan konusunda söz sahibi markalar arasında bulunmaktadır. 2015 yılından itibaren de geçmişten gelen güçlü Türk Japon ilişkilerinden de destek alarak Türkiye’de üretime başlamıştır. Miura markasının imal etmiş olduğu buharlı kazanlar hem alandan hem de yakıttan tasarruf sağlamaktadır. Üstelik Miura yalnızca kazan satışı yapmakla kalmamakta; satış sonrasında her türlü teorik ve teknik desteği de müşterilerine sunmaktadır. Yüzde yüz müşteri memnuniyetine odaklanmış olan Miura, müşterilerine gereksinim duyabilecekleri kazan modellerini önermekte ve onlar için en uygun ürünleri sunmaktadır. Ayrıca satış sonrasında bakım ve onarım hizmetleriyle de Miura her zaman müşterilerine destek olmaktadır. 

buharlı-kazan

Ayrıca ilginizi çekebilir:Su Borulu Kazan Tipleri

Kazan Garantisi

Miura buharlı kazan kullanmak için pek çok gerekçe bulunmaktadır. Bunlar arasında kazan garantisi en önemli gerekçeler arasındadır. Firmanın sunmuş olduğu kazan garanti sistemi, kazanda herhangi bir arıza meydana geldikten sonra onarmaktan ziyade; arızaların yaşanmasını önleyecek bakım tedbirlerinin alınmasını kapsamaktadır. Miura buharlı kazanlar doğru kullanıldıkları ve bakımlarının düzenli olarak yaptırıldığı durumlarda arıza yaşamamaktadır. Satış sonrası destek, bakım ve onarım ekibi tarafından düzenli olarak kontrol edilen kazanlar, bu sayede garanti altında tutulmaktadır. Miura’nın geliştirmiş olduğu bu sistem, aynı zamanda kazanların devre dışı bırakılması ya da tamirat sürecine sokulması gibi zaman kaybettirici durumların ortaya çıkmasını da peşin olarak engellemektedir. Miura tarafından sunulan bu garanti, yalnızca kazanın korunmasını değil; aynı zamanda kazan verimliliğinin sağlanmasını da teminat altına almaktadır. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Enerji Tasarruflu Buhar Kazanları Nelerdir?

buharlı-kazan

Yakıt Tasarrufu

Miura buhar kazanlarının tercih edilmesindeki ana nedenlerden biri de bu kazanların yakıt tasarrufu konusunda benzerlerinden daha ileri seviyede olmasıdır. Kullanıma alındıktan sonra birkaç dakika içerisinde buhar üretimine başlayan Miura buharlı kazan modelleri, bu sayede ilk ısınma için gerekli olan yakıt miktarının daha az olmasını sağlamaktadır. Ancak Miura buhar kazanlarında esas tasarruf, çoklu kazan sistemlerinin kurulmasıyla elde edilmektedir. Müşterilerin gereksinim duydukları buhar miktarına göre kazanları çalıştırabildikleri çoklu kazan sistemi, yakıt tasarrufunu maksimum düzeye çıkarmaktadır. Düşük miktarda buhara gereksinim duyulan anlarda tek bir büyük kazanı çalıştırmak, buhar üretim maliyetlerinin artması anlamına gelmektedir. Miura ise tek kazan yerine birden fazla küçük kazan biçiminde kurulum yapmakta ve bu sayede buhar üretiminde maliyetleri düşürmektedir. Ayrıca Miura’nın yakıt tasarruflu buhar kazanları, çevrenin korunmasına da katkı sağlamaktadır. Daha az yakıt kullanan ve buna bağlı olarak daha düşük karbon salgılayan Miura buhar kazanları, çevre dostu olmalarıyla da ön plandadır.