Miura

Miura Buhar Kazanları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

miura-buhar-kazanları

Endüstri Devrimi’nin başlamasında ve başarıya ulaşmasında önemli bir yer tutan buhar kazanları, sağlamış oldukları avantajlar nedeniyle günümüzde de oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Kazan teknolojilerinde tarihsel süreç boyunca görülen gelişmeler, günümüzde görülen daha işlevsel ve modern kazan sistemlerinin ortaya çıkmasının da esas nedeni. Endüstriyel alanlar başta olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahip olan buhar kazanı sistemlerini üreten markaların sayısı da oldukça fazla. Ancak hepsinin aynı düzeyde kaliteli ve işlevsel cihazlar geliştirdiklerinden söz edebilmek mümkün değil. Bu yüzden de alınacak kazandan memnun kalmak ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için, kazan markasının iyi seçilmesi son derece önemli. Miura buhar kazanları bu doğrultuda gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek markalar arasında.

Miura Grup Hakkında Detaylı Bilgi

Üstün Japon teknolojisinin örnek markaları arasında yer alan Miura, kazan sistemlerinin imalatı konusunda en köklü firmalardan biri. İlk olarak 1927 yılında faaliyete başlayan ve o tarihten beri buhar kazanları ile su kazanlarının üretimine kendisini adayan Miura, 1957 yılında “Z Boiler”in geliştirilmesiyle birlikte, modüler buhar kazanlarının imalatına geçti. Japonya’da buhar kazanı sektörünün yüzde 60’ını elinde tutan bu marka, aynı zamanda dünyada da bu alandaki söz sahibi aktörlerden. Kanada, ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve Hollanda, Miura’nın faaliyet gösterdiği diğer ülkeler. Bununla birlikte 2015 yılında Türkiye pazarına da giren Miura, bu tarihten itibaren pek çok müşterisini modüler kazan sistemleri ile tanıştırdı.

miura-buhar-kazanları

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Grubu Yakından Tanıyın

Miura Satış Bölgeleri

Miura Grup buhar kazanlarının daha çok endüstriyel alanlarda kullanılan cihazlar olmasından dolayı, Türkiye’de sanayi üretiminin yoğun olduğu merkezlerde varlık gösteriyor. Markanın ürün ve hizmetlerini müşterileri ile buluşturduğu beş satış noktası mevcut:

  • İstanbul Satış Ofisi: Ferko, Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. No:175 Kat: B2 D:21, 34394 Şişli/ISTANBUL
  • Bursa Satış Ofisi: Üçevler Mahallesi 81.(220) Sokak No:2 Nilüfer/BURSA
  • İzmir Satış Ofisi: Karacaoğlan Mah. 6170 Sok. No: 6 3/3 Bornova/İZMİR
  • Ankara Satış Ofisi: Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı Next Level No:3A Kat:16 D:80 06520 Çankaya/ANKARA
  • Gaziantep Satış Ofisi: İncilipınar Mah. Prof. Muammer Aksoy Bulvarı 36011 Sok. Milenyum İş Merkezi Kat:1 No:19/37 Şehitkamil/GAZİANTEP

Miura Buhar Kazanlarını Tercih Etmeniz için 7 Neden

Endüstriyel tesisler ya da farklı amaçlarla kullanılan binalar için buhar kazanı almayı düşünenlerin tercih edebilecekleri pek çok alternatif mevcut. Ancak bu noktada üretim yapan her markanın aynı derecede kaliteli ve işlevsel ürünler sunduğundan söz edebilmek olanaksız. Alınacak buhar kazanından memnun kalmak ve yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için, marka seçiminde özenli davranılması oldukça önemli. Sahip olduğu ayrıcalıklı özellikleriyle ön plana çıkan Miura’yı gönül rahatlığı ile tercih etmenizi sağlayacak nedenler, yedi başlıkta toplanabilir.

miura-buhar-kazanları

CE Sertifikası

CE sertifikası, bir ürünün Avrupa Ekonomik Topluluğu bölgesinde serbest olarak dolaşabilmesine olanak tanır. İlgili ürünün insan ve çevre sağlığına zararlı olmadığını, asgari düzeyde güvenlik tedbirlerine sahip olduğunu gösterir. Bu sertifikaya sahip olan tüm ticari mallar, şeffaf ve hesap verebilir bir anlayış ile imal edilir. Miura tarafından imal edilen buhar kazanlarında da CE sertifikası bulunur. Avrupa kalite standartlarına sahip Miura buhar kazanları, insan ve çevre sağlığına hiçbir zarar vermez.

Kompakt Tasarım

Miura Grup tarafından imal edilen buhar kazanları, kompakt bir yapıdadır. Yani geleneksel buhar kazanları gibi tek parçadan oluşan büyük bir kazan yerine, birden fazla küçük kazan kullanılır. Kazan sistemlerinin daha tasarruflu hale gelmesini sağlayan bu tasarım, buhar ihtiyacı ile doğru orantılı olarak kurulur. Yani buhar ihtiyacının çok üzerinde kapasiteye sahip olan büyük kazanların kullanım zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu özelliği sayesinde, alandan da tasarruf edilebilmesine olanak tanır.

buhar-kazanı

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Çoklu Kurulum Kazan Teknolojisi

Güvenli Çalışma

Miura buhar kazanları güvenlik açısından da üst düzey standartlar sunar. CE sertifikasına sahip olmasıyla bunu ispat eden Miura, otomatik kontrol sistemleri sayesinde, kazanın her zaman güvende kalmasını sağlar. Buhar kazanının kullanıldığı yerlerde sürekli kontrol için personel bulundurma gereksiniminin önüne geçen bu kazanlar, kullanım alanları için herhangi bir risk yaratmazlar.

1 Dakikada Buhar

Miura’nın üretmiş olduğu buhar kazanlarının modüler tasarımı, ilk buhar elde etme süresini minimize eder. Büyük kazanlarda olduğu gibi uzun süre ısınma beklemeye gerek kalmadan, yalnızca bir dakika içerisinde ilk buhar üretilebilir. Bu sayede enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlanmış olur. Geleneksel buhar kazanlarının, ilk buhar üretimine kadar harcadığı yüksek ölçekli yakıt, Miura modüler buhar kazanı sistemlerinde harcanmaz. Sonuç olarak hem daha hızlı buhar elde edilir hem de üretilen buharın maliyeti büyük oranda düşer.

Kazan Garantisi

Miura Grup tarafından imal edilen ve satışa sunulan buhar kazanlarını cazip kılan bir diğer etken de kazan garantisi. Arıza ortaya çıktıktan sonra onarımı kapsayan geleneksel garanti kapsamlarının aksine, arızaların hiç yaşanmaması için koruyucu bakım tedbirlerinden oluşan Miura garantisi, buhar üretiminin ve buna bağlı olarak işlerin kesintiye uğramamasını hedefler. Miura buhar kazanlarının arıza önleyici bakımları, zamanlı olarak yapıldığında neredeyse arıza ile karşılaşılmaz. Bu sayede de uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Yakıt Tasarrufları

Yakıt maliyeti, buhar kazanı kullanan işletmelerin en çok odaklandıkları hususlardan biri. Özellikle buhar ihtiyacının yüksek olduğu endüstriyel tesislerde, yakıt maliyetleri orantısız olarak yükselebilir. Miura kazan sistemleri, yakıt tasarrufu konusunda da rakiplerine kıyasla çok daha başarılıdır. Modüler olarak tasarlanan sistemi sayesinde, yalnızca ihtiyaç kadar buhar üretimi yapar. Böylelikle kazan içerisinde bulunan fazla suyun ısıtılması zorunluluğu ve bunun neden olduğu yakıt israfı ortadan kalkmış olur. Ayrıca bu kazan sistemleri enerji verimliliği anlayışıyla imal edildikleri için, normal yakıt tüketimleri de benzer modellere kıyasla oldukça düşüktür.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları ile Yakıt Tasarrufu

Çevre Dostu

Çevre dostu bir marka olarak öne çıkan Miura tarafından imal edilen buhar kazanları, doğanın ve doğa içerisinde yaşayan bütün canlıların dostudur. Buhar kazanları; buhar, ısı ve basınç elde etmek için başvurulan yöntemler arasında en çevreci olanıdır. Bununla birlikte kullanılan kazanlardaki teknoloji de bu durumu doğrudan etkiler. Daha az enerji tüketerek daha yüksek verim elde edebilmeye olanak tanıyan Miura buhar kazanı sistemleri, salınan gaz miktarını minimuma indirir. Ayrıca içerisinde yer alan suyu israf etmeyerek dönüştüren ve yeniden kullanılması için sisteme kazandıran tasarımı da bu kazanların çevreciliklerinin bir diğer göstergesidir.

Miura Grup Ürünleri Nelerdir?

Miura Grup denildiği zaman akla yalnızca buhar kazanları gelse de firmanın sunmuş olduğu ürünler kazanlarla sınırlı değil. Kazanların verimli bir şekilde, uzun süre kullanılabilmeleri için çeşitli yan ürünler de Miura’nın ürün portföyünün bir parçası. Miura tarafından sunulan başlıca ürünler şunlar:

  • Modüler Buhar Kazanları: Geleneksel buhar kazanlarının tüm dezavantajlarını ortadan kaldırmak ve buhar üretiminde verimliliği maksimize edebilmek için geliştirilen modüler buhar kazanları, Miura’nın ürün çeşitliliğinin en önemli parçası. İhtiyaç kadar buhar üretimi yapma ve israfın önüne geçme avantajları sunan bu kazanlar, endüstriyel alanlar başta olmak üzere geniş bir kullanım alanına hitap ediyor.
  • Su Sertliği Ölçüm Cihazları: Buhar kazanı sistemleri ve diğer tüm kazan sistemleri için sert sular en büyük tehdidi oluşturur. Su içerisindeki kalsiyum ile magnezyum miktarının normalden olmasını ifade eden bu durum, kazan iç yüzeyinde bir kireç tabakasının oluşmasına yol açar. Ayrıca bu tabaka, borular aracılığıyla tüm sisteme yayılır. Tabaka kalınlaştıkça, buhar üretim verimliliği azalır. Kazandaki su daha geç kaynar ve kaynamak için daha fazla yakıt tüketir. Bu yüzden de su sertliğinin ölçülerek kontrol altına alınması gerekir. Miura satmış olduğu kazanların sert sulardan korunabilmesi için, su sertliği ölçüm cihazlarını da müşterilerine sunuyor. Otomatik olarak belirli aralıklarla ölçüm yapan ve suyun sertlik düzeyini rapor eden bu cihazlar ile kazanı sürekli koruyabilmek mümkün.
  • Su Yumuşatma Kimyasalları: Kazan besleme sisteminde kullanılan suyun sertlik düzeyinin ölçülmesi yeterli olmaz. Su ölçüm sonucunun sert çıkması halinde, çeşitli müdahaleler ile suyun yumuşatılması ve kazana zararsız hale getirilmesi gerekir. Su yumuşatma kimyasalları, kazan besleme suyunun sertliğinin giderilmesi için en sık başvurulan yöntemler arasında yer alır. Miura’nın kendi üretimi olan su yumuşatma kimyasalları ile Miura Grup markalı buhar kazanları koruma altına alınabilir. Bu ürünler her ne kadar kimyasal olarak adlandırılsalar da çevre ve insan sağlığına herhangi bir zarar vermezler.

Miura ayrıcalıklarından yararlanılarak alınan buhar kazanlarının uzun ömürlü olabilmesi için, su sertliği ölçüm cihazı ile su yumuşatma kimyasallarının bir arada kullanılması oldukça önemli. Önleyici tedbir olarak başvurulacak bu ürünler sayesinde, kazan verimliliği maksimize edilebilir.

miura-grup-ürünleri

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Grup Ürünlerine Göz Atın

Miura Buhar Kazanları ile Ücretsiz Servisler

Miura müşteri memnuniyetini merkeze alan ve bunun için de müşteri ihtiyaçlarının sürekli olarak yanıtlanmasını hedefleyen bir marka. Bu doğrultuda sunmuş olduğu çeşitli ücretsiz servisler de mevcut.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Ücretsiz Servisler Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin!

Ücretsiz Kazan Performans Simülasyonu

Gerçekleşmemiş bir durumun gerçekleşmesi durumunda ortaya çıkabilecek sonuçları görmek için yapılan testler, simülasyon olarak adlandırılır. Günümüzde yapay zekâ teknolojilerinde ulaşılan seviye sayesinde, pek çok alanda yüksek isabetli simülasyonlar geliştirebilmek mümkün. Miura’da müşterileri için bu olanağı ücretsiz olarak sağlıyor. Yeni bir buhar kazanı almak isteyen müşterilerin, bu üründen ne şekilde yararlanabileceklerini ve mevcut koşullar altında nasıl sonuçlar elde edebileceklerini gösteren kazan performans simülasyonu, yol gösterici bir role sahip. Böylelikle müşteriler Miura buhar kazanı almanın mantıklı mı yoksa mantıksız mı olduğunu daha iyi anlayabilir.

Ücretsiz Su Analizi

Buhar kazanı sistemlerine bağlanacak besleme suyunun sert nitelikte olması, kazan sağlığı ve verimliliği açısından risk oluşturur. Bu yüzden de kazan kurulumu yapılmadan önce su testlerinin tamamlanması ve eğer suyun sertlik düzeyi yüksekse, bunun da önleminin alınması gerekir. Miura, müşterilerine kurulum yapacağı buhar kazanlarının sert sudan etkilenmemesi için, su analizlerini de ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Kazana bağlanacak besleme suyundan alınan numuneleri ücretsiz bir şekilde inceleyen ve duruma göre tedbir olanakları sunan Miura ile buhar kazanlarını korozyon tehdidinden koruyabilmek mümkün.

Ücretsiz Verimlilik Etüdü

Çağın en temel kavramlarından biri olan verimlilik hem doğal kaynakların israf edilmemesi hem de işletme maliyetlerinin dengede tutulması adına önem arz eder. Miura buhar kazanları ya da diğer markalara ait buhar kazanlarının üzerinde verimliliğe dair çeşitli ibareler bulunur. Ancak her zaman bu ibarelere uygun sonuçlar elde edilmeyebilir. Bir buhar kazanının verimlilik düzeyi, ancak kullanılması ile belli olur. Müşterileri için en yüksek verimliliği garanti eden Miura, farkını gösterebilmek adına verimlilik etütlerini de ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Çalışır haldeki buhar kazanının verimlilik etüdünü yapan ve sonuçları müşterisi ile paylaşan Miura, bu yönüyle güvenilirliğini de pekiştirmiş oluyor.

Miura Buhar Kazanları Referansları

2015 yılında Türkiye’ye adım atan ve o günden beri sürekli olarak müşteri sayısını artıran Miura, farklı sektörlerden çok sayıda referansa sahip. Miura Grup ayrıcalıklarını deneyen ve memnun kalan referanslardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Menderes Tekstil: 20 Adet SQ3000 Kazan ile 60 Ton/Saat Kurulu Güç: Tekstil alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından olan Menderes Tekstil, 1958 yılında kuruldu. Türkiye’nin ilk tam entegre tekstil fabrikası olan; ev tekstili, döşemelik kumaş ve tela üretiminde ihracat rekortmeni olan, 500 bin metrekare alana kurulu olan dev üretim üssü ve beş bine yakın çalışanıyla sektörün liderleri arasında yer alan, Borsa İstanbul’da halka açık işlem gören Menderes Tekstil, buhar kazanı ihtiyacı için Miura’yı tercih etti. 20 adet SQ3000 model buhar kazanı ile saatte 60 ton kurulu güç kapasitesine erişen firma, Miura’nın Türkiye’deki en güçlü referanslarından.

Sunteks: 7 Adet SQ3000 Kazan ile 21 Ton/Saat Kurulu Güç: Buhar kazanı ihtiyacını karşılamak için Miura’yı tercih eden bir diğer marka da Sunteks. Menderes Tekstil gibi Borsa İstanbul’da halka açık işlem gören ve Türkiye’nin tekstil sektöründeki öncü markalarından biri olan Sunteks, 1987 yılında kuruldu. Halihazırda iki bine yakın çalışanı ile büyük ölçekli üretim yapan ve bunun da önemli bir kısmını ihraç eden Sunteks de Miura’nın kalitesini ve verimliliğini onaylıyor. 7 adet SQ3000 model kazan ile toplamda 21 ton/saat kurulu güce kavuşan firma, verimli buhar kazanlarıyla üretimde önemli kazanımlar elde etti.

Yeşim Tekstil: 13 Adet SQ3000 Kazan ile 39 Ton/Saat Kurulu Güç

1983 yılında üretime başlayan ve istikrarlı bir şekilde büyüyerek Türkiye’nin tekstil devleri arasına girmeyi başaran Yeşim Tekstil, hazır giyim ve ev tekstili ürünleriyle ön planda. 325 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikası ve 4 bini aşan çalışanı ile devasa bir tesis olan Yeşim Tekstil, Türkiye haricinde Mısır ve Moldova’da da tekstil üretimi yapıyor. Türkiye’de kurulu olan fabrikasında buhar ihtiyacını temin etmek için Miura’yı tercih eden Yeşim Tekstil, 13 adet SQ3000 model kazan ile saatlik 39 ton kurulu güce sahip oldu. İşletme ihtiyaçları için yeterli olan ve gerektiğinde kapasite artırımı yapılabilen bu sistem, firmanın buhar üretiminde verimliliği yakalayabilmesine yardımcı oldu.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Referanslarımız Hakkında Detaylı Bilgi için Göz Atın