Miura

Miura Buhar Kazanı Avantajları

miura-buhar-kazanları

Endüstriyel alanlarda ilk olarak Sanayi Devrimi ile birlikte kullanılmaya başlayan ve sağladığı faydalardan dolayı günümüze kadar kullanılmaya devam edilen buhar kazanları, bu süreç içerisinde kazan teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak daha işlevsel özelliklere sahip oldu. Günümüzde buhar kazanı üreten pek çok firma mevcut. Miura buhar kazanı, bu markalar arasında öncelikli bir yere sahip. 1927 yılında Japonya’da kurulan ve bugün Japonya piyasasının yüzde 60’ını elinde tutan Miura, ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve Hollanda’da da faaliyet gösteriyor. 2015 yılı itibarıyla Türkiye pazarında da yer alan Miura’nın modüler buhar kazanları oldukça avantajlı. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Sanayi Endüstrileri Neden Miura Kazanları Seçiyor

Kompakt Tasarım

Miura buhar kazanı sistemlerinin sahip olduğu pek çok ayrıcalıklı özellik mevcut. Kazanların kompakt tasarımları, bu özellikler arasında ilk sırada. Tek parça olan geleneksel büyük buhar kazanlarının aksine, daha az kapasiteye sahip birden fazla kazandan meydana gelen bu sistem, geleneksel buhar kazanlarının tüm dezavantajlarını ortadan kaldırıyor. Miura buhar kazanı sistemlerinin kompakt tasarımının sağladığı avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha Kısa İlk Buhar Üretim Süresi: Geleneksel buhar kazanları tek parçalı ve büyük kapasiteli olduklarından dolayı, ilk buhar üretim süresi oldukça uzundur. Miura tarafından geliştirilen modüler buhar kazanı sistemleri ise parçalı yapıda oldukları için, 1 dakika içerisinde ilk buhar üretimi sağlanır. 
  • Alan Tasarrufu: Miura buhar kazanı sistemleri, geleneksel kazanlara göre daha ergonomik boyutlarda olduğu için, daha az yer kaplar. Birden fazla kazanın kullanılacağı yerlerde, alanın daha verimli bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. Özellikle kazan dairesinin küçük ya da kolonlarla bölünmüş olduğu yerlerde, Miura kazanlar ile daha iyi yerleşim sağlanabilir. 
  • İhtiyaca Göre Buhar Üretimi: Miura kazan sistemleri parçalı bir yapıda olduğu için, ihtiyaç doğrultusunda buhar üretimi yapabilmeye olanak tanır. İhtiyaçtan fazla buhar üreten ve böylelikle maliyetlerin yükselmesine neden olan geleneksel buhar kazanlarından bu yönüyle de farklılaşır. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları Neden Geleneksel Alev Borulu Kazanlardan Daha Verimlidir?

miura-buhar-kazanı

Azaltılmış Gaz Maliyetleri

Miura buhar kazanı sistemlerinin sahip olduğu avantajlar, yalnızca kompakt tasarımı ile sınırlı değil. Enerji verimliliği bakımından da bu kazanlar yüksek standartlara sahip. Son teknoloji ürünü olan Miura buhar kazanları, daha az yakıt tüketerek daha fazla buhar üretir. Üstelik su haznesinde bulunan ve buhar üretilen suyun geri dönüştürülebilme oranı da diğer pek çok buhar kazanına göre daha fazla. Çok yönlü enerji verimliliği sağlayan Miura buhar kazanları ile işletmelerde daha fazla buharı, daha düşük maliyetlerle üretebilmek mümkün. Bu kazanların bakımları düzenli yapılarak, uzun yıllar aynı verimlilik korunabilir. 

Miura ürettiği buhar kazanlarının yanı sıra, kazanlar için gerekli olan tamamlayıcı kazan ekipmanlarını da kendisi imal ediyor. CE sertifikalı, çevre dostu Miura buhar kazanlarını tercih edenler, satış ve kurulum sonrasında da teknik destek almaya devam ediyor. 

Ayrıca ilginizi çekebilir: Miura Buhar Kazanları İşinizi Nasıl Daha Verimli Hale Getirir