Miura

Buhar Kazanları: Ticari İşletmeler İçin En Doğru Seçim

Gelişen teknolojinin etkisiyle buhar kazanları geçmişe göre daha sık kullanılıyor. Buhar kazanları sahip olduğu avantajlar sayesinde ticari işletmeler için en doğru seçim haline geldi. Buhar kazanı, yüzyıllardır aynı temel çalışma prensibine sahip olmasına rağmen teknoloji sayesinde ticari işletmeler tarafından sık sık tercih edilmektedir. 

Buhar Kazanı Kullanma Amacı Nedir?

Adından da anlaşılabileceği üzere buhar kazanının temel kullanım amacı buhar üretimidir. Buhar kazanı ile üretilen buhar basıncı ve ısı, elektrik üretimi ya da binaları ısıtmak için kullanılabilir. 

Buhar Kazanı Nasıl Çalışır?

Piyasada birbirinden farklı tiplerde buhar kazanı modelleri bulunduğu için buhar kazanı çalışma prensibi değişiklik gösterebilmektedir. Miura olarak satışını gerçekleştirdiğimiz buhar kazanlarımız su borulu olup, ısı iletimi için değil aksine su haznesi olarak görev yapmaktadır.

Ticari İşletmelerin Verimli ve Ekonomik Buhar Üretimi İçin Buhar Kazanları

Miura olarak ticari işletmelerin verimli ve ekonomik bir şekilde buhar üretimi yapabilmesi için buhar kazanları üretiyoruz. Birbirinden farklı buhar kazanı çeşitleri ve ürünlerimizin sahip olduğu avantajlardan faydalanabilmek için ürünlerimizi inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Buhar Kazanlarının Sağladığı Faydalar

Buhar kazanlarının kullanıldığı sektöre bağlı olarak birbirinden farklı avantajlara sahiptir. Ancak genel olarak sağladığı faydalara baktığımızda çevre dostu ve düşük maliyetli olması ön plana çıkıyor. Şöyle ki; Buhar kazanları ısı ve basınç üretimi konusunda mevcut olarak kullanılan teknikler arasında en çevreci olanıdır. Bunun yanında yine diğer tekniklere kıyasla maliyeti daha düşüktür.

Ticari İşletmeler İçin Buhar Kazanı Alım Kılavuzu

Ticari işletmeler, buhar kazanı alırken bazı parametrelere dikkat etmelidir. Bu parametrelerden bazıları şu şekildedir;

  • Buhar kazanı gerekli testlerden geçmiş ve güvenli olmalıdır. 
  • Güvenilir ve kaliteli markalar tercih edilmelidir.
  • İhtiyaç duyulan buhar basıncı kusursuz bir şekilde belirlenmeli ve bu ihtiyacı karşılayabilecek buhar kazanı satın alınmalıdır.
  • Buhar kazanının bulunacağı kazan dairesi ile ilgili gerekli yasalara ve yönetmeliklere uyulmalıdır.

Buhar Kazanı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Buhar kazanı fiyatları belirlenirken bazı hususlara dikkat edilmektedir. Bu hususlar şu şekildedir;

  • Kazan Kapasitesi
  • Kullanım Alanı
  • Kazanın Cinsi (Endüstriyel buhar kazanları vs.)

Bu hususlar göz önüne alınarak, buhar kazanı fiyatları belirlenmektedir. Bunlara ek olarak buhar kazanının sahip olduğu işlevler de fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Buhar kazanı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

miura-buhar-kazani

SQ-4000ZG

SQ-4000ZG 16 Bar Buhar Kazanı Doğal Gaz

SQ-4000ZG 20 Bar Buhar Kazanı Doğal Gaz

miura-buhar-kazani

SQ-3000ZG

SQ-3000ZG 16 Bar Buhar Kazanı Doğal Gaz

SQ-3000ZG 20 Bar Buhar Kazanı Doğal Gaz

miura-buhar-kazani

SQ-3000ZEG

SQ-3000ZEG Buhar Kazanı Doğal Gaz

miura-buhar-kazani

SQ-2000ZEG

SQ-2000ZEG Buhar Kazanı Doğal Gaz

miura-buhar-kazani

SQ-1500ZEG

SQ-1500ZEG Buhar Kazanı Doğal Gaz

miura-buhar-kazani

SQ-1000ZEG

SQ-1000ZEG Buhar Kazanı
Doğal Gaz

Miura’nın Çoklu Kurulum Teknolojisiyle Yüklerinizden Kurtulun!

Çoklu Kurulum Sistemi, yüksek verim sağlayan küçük boyutlu kazanların birbiriyle iletişim halinde olduğu kazan konuşlandırma sistemidir.

Tamamen Farklı ve Yenilikçi Projelendirme

Kazanlar projelendirilirken üretimin aksamadan devam etmesi için bir yedek kazan beklemede tutulur. Skoç tipi kazanlarda olduğu gibi 8-10 tonluk büyük kazan kullanıp diğer 8-10 tonluk kazanı yedekte bekletmek yerine 2 tonluk küçük kazanları yan yana dizip yedekte 2 tonluk kazan bekletirsiniz.

Hem Alandan Hem Yakıttan Tasarruf

buhar-jeneratörü

Bu kazanları manuel olarak değil, BP sistemiyle otomatik olarak çalıştırırsınız. Bu sayede hem yerden tasarruf sağlarsınız, hem de Miura’nın yakıt tasarrufu ve yüksek pik çekişlerindeki esnekliklerinden faydalanırsınız. Miura buhar kazanlarının avantajları sadece bunlarla sınırlı değil!

– 1 dakikada ilk buhar çıkışı
– Kazan gövdesinin yanı sıra tümüyle Miura üretimi olan tamamlayıcı kazan ekipmanlarının da temini
– Ürün teslimi ve kurulumuyla sınırlı kalmayan servis hizmeti
– Miura bakım-onarım servisi ile müşteri memnuniyeti ve güvenini amaçlayan teknoloji
– Çevre dostu yenilikçi teknoloji
– CE sertifikası

Buhar Kazanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel buhar kazanı bakımı yapılırken ilk olarak kazanda bulunan armatür bağlantılarının deforme olan contaları yenilenmektedir. Daha sonra kazan temizleme kimyasallarıyla birlikte buhar kazanının bölümleri uygun bir şekilde temizlenir. Değiştirilmesi gereken parçalar değiştirilir ve gerekli bağlantılar yapılır. Son olarak gerekli testler yapılarak buhar kazanı bakımı tamamlanır.

Ancak bizim buhar buhar kazanlarımız için aylık, 4 aylık ve yıllık bakım planlanması yapılmaktadır. Her bakım için birbirinden farklı işlemler gerçekleştirilmektedir. 

Kazanlarımızın katalog verimi 20 derece sıcaklık ve 5 bar basınçta %99’dur. Kazanlarımızın kataloglarını inceleyerek, buhar kazanının kapasitesi ve enerji verimliliği gibi önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Buhar kazanının güvenliğinin sağlanabilmesi son derece önemlidir. Can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için buhar kazanları üretilirken, yasalara ve yönetmeliklere dikkat edilmektedir. Buhar kazanı üretildikten sonra ise kullanıcıya teslim edilmeden önce gerekli testler yapılmaktadır. 

Kullanım esnasında buhar kazanının güvenliğinin sağlanabilmesi için kazan daireleri son derece önemlidir. Kazan dairesinin gerekli standartlara uygun olması hayati önem taşımaktadır. Bunun yanında buhar kazanının periyodik kontrolleri zamanında yapılmalıdır.

Miura olarak kurulum esnasında süpervizörlük hizmeti veriyoruz ve kurulum sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra kazanımızı devreye alıyoruz. 

Buhar kazanlarının kullanım alanı oldukça geniştir. Buhar kazanları neredeyse tüm endüstrilerde kullanılabilmektedir. Başta gıda ve tekstil endüstrileri olmak üzere kağıt endüstrisinde, petrokimyada, inşaat malzemelerinin üretiminde, kalorifer tesisatlarında ve elektrik santrallerinde kullanılabilmektedir.

Buhar kazanının üretildiği materyaller, kazanın kullanım alanı ve cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak buhar kazanının içerisinde yer alan borular, yüksek ısı iletim katsayısına sahip olan materyallerden üretilmektedir. Kazanın dış tarafı ise ısının içeride kalabilmesi için ısı iletim katsayısı düşük materyallerden üretilmektedir.

Buhar kazanın ömrü, bakımlarının doğru ve zamanında yapılmasına göre değişiklik gösterebilir. Bakımı doğru ve zamanında yapılan buhar kazanları yıllarca kullanılabilmektedir. Ancak buhar kazanı ne kadar kaliteli olursa olsun, bakımı doğru ve zamanında yapılmadığı takdirde ömrü kısalmaktadır. 

Buhar kazanlarının garanti süresi bakım sözleşmemiz kapsamında değerlendirilmektedir. Yani buhar kazanlarının garanti süresi ile ilgili model gibi bir kıyaslama söz konusu değildir. Buhar kazanlarının satışı esnasında siz değerli müşterilerimize gerekli açıklamalar yapılmaktadır.

Buhar kazanı tedariği son derece önemli bir konudur. Miura olarak website ya da şubeler üzerinden sipariş almıyoruz. Web sitemizde yer alan info sekmesine iletişim bilgileri ile birlikte talep iletilirse veya iletişim sayfasındaki telefon numaralarından ilgili bölgedeki şubenin ofisi aranıp talep belirtilirse, bölgenin satış mühendisi talep oluşturan kişiyle iletişime geçmektedir. 

Buhar kazanı ödeme işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Buhar kazanlarının teslimat süresi, ürün stoğu ve teslimat adresi gibi çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Miura olarak buhar kazanı ihtiyacınızı en hızlı şekilde karşılayabilmek için alanında uzman çalışanlarımızla hizmetinizdeyiz.

Buhar kazanları başta olmak üzere bütün ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.